E27 filament LED bulb 12W dimmable high lumen 1521LM
€ 17,86 Original price was: € 17,86.€ 12,84Current price is: € 12,84.


(1 Reviews)
LED wide beam 100W - replaces 1000w IP65
€ 98,18 Original price was: € 98,18.€ 78,35Current price is: € 78,35.
0
People watching this product now!
Delivery
2-3 days
Stock
Large stock
24/7 Support
Top helpdesk
Since 2009
No1 in LED
Description
Additional information
| Fitting | Cable 15cm |
|---|---|
| Voltage | 230v |
| Power | 100W |
| Similar to | 800-1000W |
| Color rendering led kelvin | 6500k Daylight |
| Color rendering Ra (CRI) | 80 |
| Dimensions in mm incl. socket | L330xW271xH34mm |
| Beam angle | 120° |
| Luminous flux (Lumen) | 8000-10,000LM |
| Labor or Power Factor | 0.95 |
| Ip code | IP66 |
| Brand | Aigostar |
| Brand LED | Samsung 5730 SMD |
| Warranty | 2 Years |
| Minimum lifespan | 25.000u |
| Hallmark | CE, Rohs, TÜV |
Shipping and delivery


What are the shipping costs?
Shipping costs under €50 are €7.95 for home delivery and €6.95 for at a pickup point in Belgium. In the Netherlands, France, Germany ect... it is €8.95 Above €50 shipping is FREE.
How long will it take to receive my order?
- Delivery is 1 to 2 days in the Benelux. To other countries it is 2 to 5 days.
Customer reviews
Myrthe Putzeys
Rating: 5/5
Works better than expected, top product
Fri Sep 23 2022 05:37:25 GMT+0000 (Coordinated Universal Time)

