LED wide beam 200W cold-white IP65 pro 28000Lm ( replaces 2000w)
€ 305,97 Original price was: € 305,97.€ 228,13Current price is: € 228,13.
R7S LED 118mm 16w warm-white 360°
€ 31,06 Original price was: € 31,06.€ 22,77Current price is: € 22,77.
(0 Reviews)
E14 LED filament ball bulb 4W 2700k P45
€ 10,32 Original price was: € 10,32.€ 6,17Current price is: € 6,17.
0
People watching this product now!
Delivery
2-3 days
Stock
Large stock
24/7 Support
Top helpdesk
Since 2009
No1 in LED
Description
Additional information
| Fitting | E14 small socket P45 |
|---|---|
| Voltage | 230v |
| Power | 4W |
| Similar to | 35-40W light bulb |
| Luminous flux (Lumen) | 470lm |
| Color rendering led kelvin | 2700k Warm-white |
| Color rendering Ra (CRI) | 90 |
| Dimensions in mm incl. socket | 87mm x 48mm |
| Dimmable | Yes |
| Beam angle | 360° |
| Labor or Power Factor | 0.9 |
| Ip code | IP20 |
| Brand | Calex |
| Warranty | 2 Years |
| Minimum lifespan | 15.000 |
| Hallmark | CE, Rohs, TÜV |
Shipping and delivery


What are the shipping costs?
Shipping costs under €50 are €7.95 for home delivery and €6.95 for at a pickup point in Belgium. In the Netherlands, France, Germany ect... it is €8.95 Above €50 shipping is FREE.
How long will it take to receive my order?
- Delivery is 1 to 2 days in the Benelux. To other countries it is 2 to 5 days.
